Dentysta, stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Sienkiewicza 37/1, 32-020 Wieliczka
Stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy zębów oraz szeroko rozumianą profilaktyką. Próchnicę zalicza się do chorób społecznych – oznacza to, że od setek lat dotyka większej części społeczeństwa, bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania.

Gdy nie jest leczona często prowadzi do przewlekłych stanów zapalnych miazgi i tkanek około wierzchołkowych. Ma też negatywny wpływ na zdrowie i kondycję całego ludzkiego organizmu, dlatego tak ważne jest, by niezwłocznie leczyć wszystkie zmiany próchnicze. Wcześnie wykryta próchnica to szansa na łatwiejsze i szybsze wyleczenie, dlatego zachęcam do regularnych wizyt kontrolnych.

stomatologia wieliczka

Przebieg leczenia

Leczenie zębów nie jest bolesne. Każdy pacjent na swoje życzenie może otrzymać miejscowe znieczulenie, dlatego nie trzeba obawiać się bólu i dyskomfortu.

Podchodząc do każdego przypadku indywidualnie, zawsze staram się ratować, czyli zachować ząb pacjenta czy to na drodze rzetelnego oczyszczenia ubytku z mas próchnicowych, a następnie wypełnienia go materiałem uznanych firm, czy to na drodze starannie przeprowadzonego leczenia endodontycznego. Na wyżej wymienione usługi udzielam długich terminów gwarancji.

Zobacz również:

Stomatologia dziecięcaProtetyka | Profilaktyka