Dentysta, stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Sienkiewicza 37/1, 32-020 Wieliczka
Stomatolog Wieliczka - Ilona Wiatr

Stomatologia dziecięca

Zdrowiu najmłodszych powinniśmy poświęcać szczególnie wiele uwagi. Dotyczy to również odpowiedniej i możliwie jak najczęstszej kontroli stomatologa.

Stomatologia dziecięca zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób zębów, przyzębia oraz jamy ustnej u dzieci. Regularne wizyty kontrolne i odpowiednia opieka stomatologiczna są bardzo ważne, dlatego warto rozwijać u dzieci nawyk dbania o zdrowie i wygląd zębów już od najmłodszych lat. Konieczne jest nauczenie dziecka, jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o regularną ich higienę.

gabinet stomatologiczny wieliczka

Dokładam wielu starań, aby wizyty w moim gabinecie były dla małych pacjentów przyjemne i jak najmniej stresujące. Opieką stomatologiczną mogą zostać objęte dzieci – zarówno te najmłodsze (już 2-3 letnie) jak również starsze (w wieku przedszkolnym, szkolnym) i młodzież.

Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsza wizyta, jeżeli jest tylko taka możliwość, jest wizytą zapoznawczą, a w czasie każdej następnej wszystkie zabiegi są wykonywane ze specjalnym podejściem do małego pacjenta. Nic na siłę – dziecko przekonywane jest do zabiegu rozmową lub „małym przekupstwem” w postaci upominku. W razie konieczności, po dokładnie przeprowadzonym wywiadzie, uwzględnieniu wskazań i przeciwwskazań, stosuję znieczulenie miejscowe. Zarówno kontrola, jak i zabiegi prowadzone są w atmosferze zrozumienia, aby jak najmniej stresować dziecko.

Zachęcam rodziców małych pacjentów do wykonywania zabiegów profilaktycznych w postaci lakowania i lakierowania zębów oraz do częstszych w przypadku dzieci wizyt kontrolnych. Warto pokazać najmłodszym, że wizyta u dentysty nie jest niczym strasznym, dlatego bardzo serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami na wizyty zapoznawcze. Warto przełamać pierwsze lody przed zabiegiem.

Zobacz również:

Stomatologia zachowawczaProtetyka | Profilaktyka